Матеріально-технічна та навчально-методична база

Заклад дошкільної освіти розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 705,6 кв.м. Проектна потужність закладу № 2 складає 80 місць (4 дошкільні  групи).   Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та 10,5-годинним режимом роботи. Відповідно до потреб батьків відкрито 1 дошкільну групу з 12-годинним перебуванням дітей.

У даний час функціонує 4 дошкільні групи – 90 дітей.

Загальна площа будівлі складає 705,6 кв.м. Територія дитячого садка та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання.  Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі.

У 2020 році оновлений вигляд ЗДО  отримав завдяки реалізації програми співпраці під назвою «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська» з нашими іноземними партнерами з НЕФКО.

Будівля знаходиться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення    закладу дошкільної освіти мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія системи опалювання,  вентиляційних та каналізаційних систем.

Упродовж останніх років проведені наступні ремонтні роботи: капітальний ремонт приміщення харчоблоку із заміною газового обладання на електричне, придбано виробничі столи та нову побутову техніку на кухню; замінено 50 метрів паркану; облаштовано автомайданчик для вивчення правил дорожнього руху; встановлено альтанку для проведення занять на свіжому повітрі; сучасний ремонт холу дошкільного закладу; складського приміщення; ремонт всіх групових приміщень,  роздягалень, ,  4 туалетних кімнат та туалетної кімнати загального користування; встановлено нові кухонні меблі в кожній групі, добудовано методичний кабінет та кабінет практичного психолога. Замінено всі віконні конструкції, 4 вхідних, 14 міжкімнатних та 2 балконних дверей; частково замінено каналізаційні труби та труби водогону холодної води.      Придбано 2 пральні машинки, 4 порохотяги, дитячі стільчики, столи, меблі в групові кімнати та в методичний кабінет.  Встановлено 3 бойлери гарячої води, придбано нові килими.

В дитячому садку  є протипожежний інвентар, встановлено протипожежну  сигналізацію, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

Обладнаний методичний кабінет, облаштовано місце для роботи практичного психолога, музичного керівника, бухгалтера.

В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: сучасна мультимедійна система,  музичний центр, магнітофон, дитячі музичні інструменти.  Оскільки, окремого приміщення для занять з фізкультури в ЗДО  не передбачено, спортивні свята та розваги відбуваються у музичній залі, де є необхідний спортивний інвентар. Окрім того , у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, обладнано ізолятор.

Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням, сучасними кухонними меблями.

Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 3 комп’ютерами та 3 ноубуками з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, мультимедією,  магнітофонами, 4 принтерами, 3 ксероксами та сканерами.     Зібрана велика фонотека, що систематизована за темами.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності  закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО  здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування дитячого садка  є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.  Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.