Хто із нас не бажає жити у чистому світі? Жити довго і щасливо, гармонійно і красиво, ощадливо і раціонально, відчуваючи підтримку і стабільність. Так, бажаємо ми усі. І сьогодні ми, педагоги, маємо таку можливість навчити своїх вихованців будувати нове життя у здоровому довкіллі, гармонії зі світом, спрямоване на збереження і примноження ресурсів.
В рамках проведення тематичного тижня з екологічного і економічного виховання з дітьми проводились заняття, бесіди, ігри, переглянуті відеоролики відповідної тематики.
Педагоги вчили дітей знаходити застосування речам, що вийшли з ужитку, розповідали про вторинну переробку речей та відходів промисловості, вчили сортувати сміття і викидати у відповідні контейнери, розширювали знання про способи зберігання продуктів (соління, сушіння, консервування, заморожування), про раціональне використання залишків продуктів харчування (з хліба можна приготувати грінки; крихти дати пташкам; з картоплі – картопляники: кістки віддати собакам; залишки від чаю використати як добриво для кімнатних рослин). Створювали ситуації для закріплення знань про правила економного використання електроенергії деякими приладами (холодильник, праска, телевізор, лампочка), збереження тепла, ощадливого використання води. Підводили дітей до розуміння того, що раціональне використання електроенергії, води, газу заощаджує кошти сім’ї. Виховували ощадливість, уміння співвідносити свої бажання з можливостями.
Завдання педагогів, батьків — не лише пояснити дитині, чому небо блакитне, а трава зелена. Потрібно також навчити її цінувати й оберігати природні ресурси, усвідомлювати наслідки своєї діяльності для довкілля.